Ravasz Antal Alapítvány

Picture

Az alapítvány az Orosházi Evangélikus Egyházközség felügyeletével 1994-ben, Orosháza város alapításának 250. évfordulója alkalmából jött létre. Az ünnep idején ismét előkerült iratok és megbízható feljegyzések igazolják, hogy az evangélikus vallásuk miatt Zombáról elüldözött és Orosházán letelepedő családok nyolctagú bizottsági vezetője Ravasz György volt. Az ő egyenes ági hetedik leszármazottja Ravasz Antal gazdálkodó, mérnök, az evangélikus gyülekezet presbitere volt, ezért kezdeményezték gyermekei az evangélikus gimnázium anyagi támogatására az alapítvány létrehozását. Az alapítvány eredeti célja, hogy a gimnázium jól tanuló, szorgalmas, szerényebb anyagi körülmények között élő tanulói részére ösztöndíjat folyósítson. Ez a cél annyiban módosult a kuratórium döntése nyomán – és így elvált egymástól a két hasonló alapítvány működése –, hogy 2004-től, az első érettségi évétől a legjobban érettségizők kapják meg ezt a nagy összegű támogatást.

Az alapítvány adószáma: 18375200-1-04