Iskolánk története

A kezdetektől napjainkig…

• 1744. április 24: A Zombáról elüldözött evangélikus családok megalapították Orosházát. Az evangélikus iskolázás a letelepedés évében elkezdődött Dénes Sándor “tudós és jámbor iskolamester” vezetésével.
  • 1933 tavaszán a település engedélyt kapott gimnáziumi előkészítő tanfolyam indítására.
  • 1937. ősz: az Orosházi Evangélikus Gimnázium megnyitása
  • 1948. június 18: Az egyházi iskolák államosítása
  • Az iskola újjászervezésére 1992-ben kerülhetett sor a csereingatlanként visszakapott 2. Sz. Általános Iskolában, mely az egykori evangélikus gimnázium területén működött. Két egyházi tagozatos első osztályt indult.
  • 1996-ban az intézmény fenntartója az Orosházi Evangélikus Egyházközség lett.
  • 1998. szeptember 1-jén megindult a hat évfolyamos gimnáziumi képzés. Az intézmény új neve: Orosházi Evangélikus Általános Iskola és Gimnázium.
  • 2000. szeptember 1-jén négy évfolyamos, általános tantervű gimnáziumi képzés kezdődött.
  • 2004-ben került sor az első érettségi vizsgára.
  • 2006-ban ünnepeltük az iskola 10 éves jubileumát.
  • 2008-ban megemlékeztünk arról, hogy 75 éves Orosházán a gimnáziumi oktatás.
  • 2009. szeptember 1-jétől iskolánk új neve: Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium
  • 2010 nyarán új épületrésszel bővült az iskola, mely helyet ad 2 nyelvi labornak, 2 informatika tanteremnek, egy katolikus hittanteremnek, az iskolalelkész fogadótermének, az iskolapszichológus szobájának és 4 irodának.