Március 15.

Magyarország talán legfontosabb nemzeti ünnepe március 15. 2021-ben nincs lehetőségünk a díszteremben vagy a Kossuth-szobornál találkozni, ezért videós formában emlékezünk meg.

https://youtu.be/rm40oDYdobo

A videó nem az 1848-as események hagyományos felidézése, hanem összefoglalója mindannak a törekvésnek, amit iskolánkban nagyon fontosnak tartunk: hazaszeretetre nevel. Megmutatja azt a nemzedékről nemzedékre átívelő küzdelmet, hogy miért érdemes őriznünk magyarságunkat, mire lehetünk büszkék ma is. Történelmi ábrándozás helyett a jelenre irányítja a figyelmet, a képsorok között számos orosházi és még inkább székácsos, hozzánk kötődő kép, sok ismerős arc bukkan fel.

A Székács Evangélikus Iskola ünnepi műsora a fenti gondolatok mellett a három szín szimbólumára is épít. A könyörgés, az áldáskérés az Istenbe kapaszkodó ember megszólalása.

Minderről vall ez a videó, mely az online oktatás időszakában, 2021 márciusában szolgál megemlékezésül.

A műsort összeállították: Fazekas András, Koncsek Árpádné, Takács Ildikó tanárok.

A műsorban közreműködtek: Fazekas András, Kovácsné Misurda Ilona, Szabó Melinda tanárok és Benkő Máté (8.b), Csizmadia Szabolcs (8.a), Rajki Róbert (12/6), Tóth Dániel (8.b) tanulók.

Az apa-fiú fotók szereplői iskolánk dolgozói és tanulói: Fazekas András és András Vajk, Felegyi-Németh Mihály és Dániel, Jeszenszky-Paulovics László, Boján, Dusán és Milán, Mészáros Róbert és Zsombor, Nagy Róbert és Zétény, Ördög Endre és Ádám, Zsoldi Lajos és Lajos Gábor.

A férfiak krónikáját összeállította: Bacsurné Nagy Ildikó tanárnő.

A kokárdát készítette: Celuskáné Csepregi Alícia tanárnő.

A kokárdatűzést és a szavalatokat rögzítette, a hanganyagot vágta és a prezentációt összeállította: Antal László tanár.