Játék a tanulás!
A címként választott jelmondat a célja és az alapvető hitvallása iskolánk pályázati programjának, melynek megvalósítása a 2020/21. tanévben indult el.
A pályázat megvalósításában törekszünk az intézményben folyó integrációs tevékenység megújítására, melynek eredményeképpen egyrészt az SNI és BTMN tanulók még nagyobb sikereket érhetnek el a tanulásban, másrészt programjainkon keresztül minden tanárban és diákban erősödhet az elfogadó-befogadó szemlélet.
A 2022/2023. tanév első félévében kerültek megrendezésre a Szülők klubja előadás-sorozat újabb alkalmai. Három különböző téma került a fókuszba az interaktív előadásokon. Szeptemberben a gyermekkori és serdülőkori szorongásról és stresszről esett szó, illetve annak lehetőségeiről, hogyan tudják a szülők bátorítani, támogatni a gyermekeiket. Októberben a kamaszkor jellegzetességei, változásai, nehézségei kerültek fókuszba, és az, hogy miként változik a szülői szerep, ha a gyermek kamaszkorba lép. Novemberben a digitális eszközök és a képernyő előtt töltött idő gyermekekre gyakorolt hatásairól kaphattak pontosabb képet a résztvevő szülők.
Az előadások nemcsak székácsos szülők számára voltak nyitottak. Az alkalmak során lehetősége volt a résztvevőknek arra is, hogy tapasztalataikat megosszák, egymástól is tanuljanak, illetve különböző gyakorlatokon keresztül a szülői önismeretüket is mélyítsék. Az előadások szakszerű vezetéséről Plesovszki-Kovács Annamária iskolapszichológus gondoskodott.
A változások megélése napjainkban címmel rendezett konferenciát 2022. november 3-án a Székács Evangélikus Iskola és a Kodolányi János Egyetem. A magyar tudomány napjához kapcsolódó eseménynek nemcsak helyet adott iskolánk, hanem az előadók között is voltak székácsos tanárok.
Köztük Celuskáné Csepregi Alícia, az inkluzív pedagógusteam egyik tagja, aki szólt a tehetség előnyeiről és hátrányairól, és az iskolában folyó tehetséggondozó munkához kapcsolódóan megemlítette a pályázat által támogatott vizuális tehetségműhelyt is.
A mikro- és makrovilág csodái komplex vizuális tehetségprogram ebben a tanévben a tavalyi nagy sikerű „Utazz velünk a világ körül!” program folytatása, de új résztvevőknek is lehetőségük volt bekapcsolódni a kéthetente csütörtök délutánonként folyó munkába. A rajzi készségek fejlesztése mellett a diákok ismeretei is gyarapodnak: a földrajz, a biológia, a csillagászat, a fizika és a kémia csodálatos jelenségeiről is szó esik az alkalmakon.
A hátrányos helyzetű diákok számára ebben a tanévben is kiírtuk az ösztöndíjpályázatot. Minden erre jogosult diák nyújtott be pályázatot, az osztályfőnökök segítségével pedig figyelemmel kísérjük előrehaladásukat a tanulásban. Bízunk benne, hogy sikerül őket motiválni az anyagi támogatással, bár az elmúlt két tanév tapasztalatai azt is mutatták, hogy a tanév végi jutalom ígérete nem eléggé fényes a tanév szürke mindennapjaiban.
Intézményünk továbbra is elkötelezett az inkluzív nevelés mellett, és minden eszközt igyekszik megragadni, hogy a diákok és a pedagógusok is érezzék ennek eredményét.