Nyári tábor kisiskolásoknak

A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által kiírt “Egyházi közösségi célú programok 2023. évi támogatása” pályázaton nyertünk támogatást a Védd az életet! – Teremtésvédelmi nyári tábor a Székács Evangélikus Iskola kisdiákjainak program megvalósítására.

Célunk volt egy olyan programot megvalósítani, amely biztosítja a gyermekeknek a kellemes környezetben, hasznosan eltöltött szabadidőt, igazi tábori hangulatot. A tábort 2023. június 19-től 23-ig rendeztük meg, amikor a tanítás már befejeződött. A tábor helyszíne a Kodolányi egyetem gyopárosfürdői épülete volt.

A reggeli és esti áhítatokkal, egyházi, ifjúsági énekek tanulásával, bibliai témára épülő szabadidős tevékenységekkel igyekeztünk ráirányítani gyermekeink figyelmét a teremtett világ csodáira. Az ottalvással önállóságra, egymás elfogadására, segítésére, empátiára, közösségi életre nevelni őket. A foglalkozásokhoz tanítók és szaktanárok nyújtottak segítségét.

Állandó napirend:

• 7 órakor Ébresztő, reggeli torna.
  • 8-9-ig Reggeli, áhítat
  • 9.30-12-ig Strand
  • 12.30-14-ig Ebéd, csendespihenő
  • 14-18-ig Délutáni programok
  • 18 órakor Vacsora
  • 19-22 óráig Áhítat, esti programok
  • 22-től Takarodó

Délutáni programok:

1. nap
    Közvetlen környezetünk (tó, erdő) élővilágának felfedezése, vizsgálata nagyító, mikroszkóp, távcső használatával. Napóra készítése.Játék a szabadban (labda, foci, ugrókötél, homokozás, bújócska).
  2. nap
    Isten távolabbi, teremtett világának vizsgálata (csillagvizsgálat távcsővel, homokból a Föld felszínének megformálása) hegyek, völgyek, folyók stb.Bolygók festése hungarocell gömbökre temperával. Origami: fák, madarak, róka stb.
  3. nap
    Elsősegélynyújtás alapfokon. Balesetmegelőzés, figyelemfelhívás a nyári időszakban előforduló balesetekre.Tesztek, feladatok az egészséges életmód témakörében, jutalmazás gyümölccsel, zöldséggel.
  4. nap Környezetvédelem: szemétszedés a parkban, a tó körül. A táborban a szelektív hulladékgyűjtés módjának bemutatása. Rovarhotel barkácsolása.Búcsúest: tábortűz, éneklés, a heti tevékenységek és a körletrend értékelése.
  5. nap Szabadidő, játék, hazaindulás.

A napi háromszori étkezést a szomszédos Alföld Gyöngye Étterem biztosította számunkra. Itt kiemelt figyelmet fordítottak a gyermekek életkorának megfelelő minőségi, változatos, egészséges ételek elkészítésére. Külön élményt jelentett a színvonalas terítés, a kiszolgálás valamint a többféle étel kínálata reggel, délben, este. Ez a körülmény pozitív hatással volt a gyermekek viselkedésére, gyakorolhatták a kulturált étkezés szabályait. A tervezett programokat sikeresen valósítottuk meg, melyhez kértük a szaktanárok és lelkész segítségét is /kémia, biológia rajz, technika, testnevelés, hittan/.

Az elsősegélynyújtás szakszerű gyakorlásához mentősöket kértünk meg. A foglalkozásokhoz szükséges eszközöket az iskolánk biztosította. Reméljük, a következő tanév végén is összegyűlhetünk egy jó kis táborozásra.