Műveld és őrizd!

A Magyarországi Evangélikus Egyház Ararát teremtésvédelmi munkaága a Gyülekezeti és Missziói Osztállyal és az Evangélikus Hittudományi Egyetemmel együttműködve közösen hirdette meg a teremtésvédelmi témájú Ifjúság az ifjúságért elnevezésű roadshowt.

Iskolánkban október 15-én, pénteken került sor erre a teljes gimnáziumi közösség részvételével.

A projektet a Lutheránus Világszövetség támogatta. Egyetemista fiatalok bevonásával szólították meg a középiskolásokat. Céljuk volt a teremtésvédelem témájára érzékenyíteni és cselekvővé tenni, például a klímaigazságosság, lokális cselekvés – globális gondolkodás és további témák felvetésével.

Két tanítási óra erejéig tartott a workshop, melynek keretében egy filmet néztek meg és beszélgettek ennek kapcsán a fiatalok, illetve játékokon keresztül tanultak, és mondhatták el a véleményüket.

A film a Kiskunságban, Apajpusztán működő Szomor Ökofarm megalapításának, kialakításának, működésének történetét és törekvéseit mutatja be. Egy olyan hazai, sikeres kezdeményezés, amely nagy múltra tekint vissza, és amely annak jó példáját tárja elénk, hogy lehetséges a természeti értékeinkkel együttműködve, azokat óvva és megőrizve gazdálkodni, illetve, hogy sok jó szakember, ha összedolgozik, akkor abból jó dolgok születhetnek. A film szűk félóra alatt bemutatja az ökofarm gazdag élővilágát, és a biodiverzitás megóvása érdekében tett lépéseket.

A workshop végén kisebb csoportokban imádságot írtak a diákok, ebből olvasható itt néhány:

Istenünk! Köszönjük ezt a mai előadást, és hogy még vannak olyan emberek, akik foglalkoznak a környezetvédelemmel. Kérünk, hogy segíts minket abban, hogy az általad teremtett világot megóvjuk és élhetővé tegyük a következő generációk számára is! Ámen.

Urunk, hálát adunk Neked a földért, a természet minden apró, mégis csodálatos részletéért ugyanúgy, mint a hatalmas hegyekért és mélységes tengerekért. Ámen.

Köszönöm, Istenem, hogy megteremtetted e csodás világot, és úgy teremtetted, hogy a jövő generációja is itt élhet. Kérlek, segíts ezt jobban megóvni!  Ámen.

Drága Istenünk! Hálásak vagyunk Neked a teremtett világért, és kérünk erőt, hogy megfelelően használjuk. Ámen.

Urunk, Istenünk, köszönetet mondunk a teremtett világért. Kérünk, indítsd arra az embereket, hogy vigyázzanak rá, hogy környezettudatosan éljenek! Hálásak vagyunk mindenért, amit kaptunk tőled. Ámen.