A hittanverseny témája: János evangéliuma

A Gyülekezeti és Missziói Osztály hirdette meg ebben a tanévben a 32. Országos Evangélikus Hittanversenyt. Az evangélikus iskolák csapatai az előző évekhez hasonlóan a gyülekezeti csapatoktól külön értékelve versenyeznek. Ennek a versenynek az első (iskolai) fordulóját február 6-án és 8-án rendeztük intézményünkben. Négy korosztályban vártuk a csapatokat: 2. osztály, 3-4. osztály, 5-6. osztály, 7-8. osztály. Nagy versengésben, fej fej melletti küzdelemben alakult ki a végeredmény. Minden versenyző arról tett bizonyságot, hogy jól felkészült és ismeri János evangéliumát.

A háromfordulós verseny második, kerületi fordulójára március 9-én, szombaton kerül sor. Ezen az iskolai verseny első helyezett csapatai – a szabályok szerint egy alsóbb éves diákkal kiegészülve – képviselik majd iskolánkat.

Az iskolai verseny dobogós csapatai:

2. osztály

I. helyezett csapat: PÉTER (Kálmán Róza Anna, Podmaniczki Frigyes, Tóth Hannah 2.a)

II. helyezett csapat: JERUZSÁLEM (Paulik Petra Mónika, Sándor Mánuel, Tar Kira Tiara 2.c)

III. helyezett csapat: TAMÁS (Dinnyés Levente, Pataki Hunor, Sarkadi Egon 2.b)

3-4. osztály

I. helyezett csapat: JÁNOS (Sándor Lilien, Szabó Péter, Varga Máté 4.a)

II. helyezett csapat: ÖRÖM (Héjja Izabella, Korbel Noel, Tóth Zsófi 3.b)

III. helyezett csapat: BÉKESSÉG (Ördög Ádám, Pápai Csaba, Szabó Zoltán 4.a)

5-6. osztály

I. helyezett csapat: MÁRIA (Bódis Zoltán, Győri Szabolcs, Kovács Levente Patrik 5.b)

II. helyezett csapat: TAMÁS (Balla Márk, Bányai Bence, Tóth Áron 6.b)

III. helyezett csapat: SIKEM (Csóti Csenge Sára, Galyas Noémi Anna, Hegedűs Ádám 5.a)

7-8. osztály

I. helyezett csapat: SZERETET (Balogh Panna Boglárka, Szabó Adrián, Török Bence László 8.a)

II. helyezett csapat: TÜRELEM (Bánki-Horváth Anna, Nagy Noémi, Orbán Júlia 7.a)

III. helyezett csapat: BETESDA (Mikó Bendegúz, Nagy Zétény Árpád, Oszadszky Adél Lara 7.b)

Az alsós versenyen készült képek itt láthatóak.

A felső tagozatos versenyen készült képek a galériában láthatóak.