Átadták a Dénes-tanító díjat

A Dénes tanító-díjat az Orosházi Evangélikus Egyházközség és a Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium közösen alapította olyan személyek részére, akik munkásságukkal jelentős mértékben járultak hozzá az orosházi evangélikus oktatás és különösen a Székács Evangélikus Iskola hírnevének ápolásához, öregbítéséhez.

A díj 5 tagú kuratórium által adományozható pedagógusok részére, kiemelkedő oktató-nevelő munkásságukért. A kuratórium első ízben 2021-ben, az iskola 25 éves jubileuma alkalmából hozott döntést, azonban a díj átadására a pandémia miatt nem kerülhetett sor.

Ezt a mulasztást pótoltuk a pedagógusnapi ünnepségen, amikor iskolánk alapító igazgatója, Jantos Istvánné vehette át a Dénes tanító-díjat. Ilike néni a kilencvenes évek elejétől elkötelezett munkása volt annak, hogy a gyülekezetnek újra iskolája legyen, majd 1992-től nyugdíjba vonulásáig krisztusi szolgálatként végezte az intézmény vezetését. Bár hitvallása szerint Soli Deo Gloria, vagyis egyedül Istené a dicsőség, iskolánk rendkívül sokat köszönhet személyének, ezt fejezi ki most ez a díj is.