A Körösvölgyi Állatparkban jártak a Székácsosok

Október 28-án a Körösvölgyi Látogatóközpont és Állatparkban jártak intézményünk 5. és 9. évfolyamos tanulói és osztályfőnökeik. A természeti környezet iránti érzékenyítés és a környezettudatosságra való nevelés központi szerepet kap intézményünkben. A szarvasi tanulmányi kirándulás nagy lehetőséget nyújtott a diákoknak arra, hogy az iskolában megszerzett ismeretanyagot, tudást gyakorlati tapasztalatokkal bővíthessék ki, illetve felfedezzék a közvetlen kapcsolatot a környezeti nevelésben a tanulás tartalma és környezete között.

A látogatóparkban a diákok testközelből ismerhették meg a Kárpát-medencében egykor és ma honos állatfajokat, és élményetetésnek is a részesei lehettek. A legnagyobb látványosság az európai bölények etetése volt. Az Anna-liget parkjában egy 2 kilométeres interaktív elemekkel kibővített sétányon láthattak gímszarvast, őzet, dámszarvast, vaddisznót és rókát is. Az állatpark népszerű látványossága továbbá a jávorszarvas, a fakókeselyű és a szürke farkas voltak.

A Körös-Maros Nemzeti Park természeti kincseit két szinten, több száz négyzetméteren, interaktív állandó kiállítás formájában ismerhették meg a diákok, valamint egy kisfilmet is megnézhettek a vidék természeti kincseiről. Ezen a napon sok újat tanult a résztvevő több mint 80 diák a teremtett világ értékeiről.

Ökrösné Miszlai Edit

osztályfőnök