Ismét a Körösvölgyi Állatparkban jártak a székácsosok

A Teremtés hete rendezvényeihez kapcsolódóan 2023. szeptember 20-án a Körösvölgyi Látogatóközpont és Állatparkban jártak intézményünk 5. és 9. évfolyamos tanulói és osztályfőnökeik. A szarvasi tanulmányi kirándulás jó lehetőséget nyújtott a diákoknak arra, hogy az iskolában a természeti környezetükről megszerzett ismeretanyagot, tudást gyakorlati tapasztalatokkal bővíthessék ki, illetve a környezettudatosságra való nevelés is szerepet kapott.

Mindezt ráadásul a Teremtés Hete kapcsán tehették meg, figyelmüket a teremtett világ megőrzésére, szeretetére fordítva. Az idei hét mottója ez volt: “Áradjon az igazság, mint a víz!” Ezzel a figyelmet egyrészt egyik legnagyobb kincsünkre, a vízre fordították, másrészt – metaforikusan – az emberi élet egyes szakaszaira: a keresztségre, a megtisztulásra, az életet adó közegre. A Körös partján sétálva, a vízparti állat- és növényvilágot tanulmányozva mindez előkerült a kiránduláson.

A látogatóparkban a diákok testközelből ismerhették meg a Kárpát-medencében őshonos állatfajokat. Az Anna-liget parkjában egy 2 kilométeres interaktív elemekkel kibővített sétányon láthattak gímszarvast, őzet, dámszarvast, vaddisznót és rókát is. Az állatpark népszerű látványossága továbbá a jávorszarvas, a fakókeselyű és a szürke farkas voltak.

A Körös-Maros Nemzeti Park természeti kincseit két szinten, több száz négyzetméteren, interaktív állandó kiállítás formájában ismerhették meg a diákok, valamint egy kisfilmet is megnézhettek a vidék természeti kincseiről. Ezen a napon sok újat tanult a résztvevő több mint 90 diák a teremtett világ értékeiről.