Élő Könyvtár

 

    Élő Könyvtár a Székácsban

 

 2015. 09. 25-én délután a TÁMOP 3.1.4 C-14 pályázat keretén belül élőkönyvtár formájában pályaválasztási tanácsadást tartottunk a Székács József Evangélikus Óvoda Általános Iskola és Gimnázium 7. és 8. osztályos tanulóinak.

 

     Az Élő Könyvtár a kétezres évek elején Dániából indult kezdeményezés, mely a közvetlen találkozás, személyes élmény módszerével igyekszik növelni a fiatalok tudását, hasonlóan a hagyományos könyvtárhoz, azzal a különbséggel, hogy itt emberek a könyvek, és az olvasás egy rövid, 3-5 perces beszélgetés formáját ölti.

 

     Ezért is választottuk a pályaválasztási tanácsadásnak ezt a rendhagyó formáját, mely alkalmával olyan különböző szakmák képviselői álltak rendelkezésünkre, akik jó néhány szállal kötődnek iskolánkhoz, volt tanítványként, szülőként, vagy egyéb más módon.

 

    Az Élő Könyvtár jó alkalom volt tanulóinknak, hogy bepillantást nyerhessenek a megjelent különböző foglalkozású emberek munkájába. A beszélgetés során közvetlen, interaktív módon ismerhették meg a gyerekek a szakemberek mindennapjait, szakmájuk nehézségeit, örömeit.

 

    A jó hangulatú délután után az előadók beszámoltak arról, hogy nagyon élvezték a beszélgetéseket, tanulóink érdeklődve hallgatták őket, kérdéseket tehettek fel, melyekre őszinte válaszokat kaptak, sok információt kaptak ezen a délutánon a legkülönfélébb foglalkozásokkal, ezzel fejlesztve szociális érzékenységüket, kommunikációs készségüket.

 

    A következő szakmák képviseltették magukat ezen a délutánon: szakápoló, szociális munkás, tűzoltó, rendőr, kőműves, szobafestő, szakács, felszolgáló, állatgondozó, kereskedő, húsipari vállalkozó, műkörömépítő, óvodai dajka és fodrász.

 

     Ez úton is szeretnénk a gyermekek nevében is megköszönni vendégeink közreműködését: Bécsi Bernadettnek, Benkő Ágnesnek, Horváth Andreának, Lőrincz Andreának, Perjés Hajnalkának, Szabó Istvánnénak, Szántai Anikónak, Bánfi Richárd Jánosnak, Benkő Sándornak, Gyarmati Lászlónak, Gyivicsán Zsoltnak, Kálmán Lászlónak, Machan Zoltánnak, Szabó Sándornak és Szűrszabó Lászlónak.

 

                                                                 Celuskáné Csepregi Alícia

                                                                  tehetségfejlesztő pedagógus